EğlenceLifestyleRoadster YaşamıSeyahat

Scarlett İstanbul Park’ta

Duyduk ki Intercity bir pist günü yapma kararı almış 😊 Grup hemen hareketlendi tabii. Cumartesi ve Pazar olmak üzere iki güne yayılan organizasyonda müsaitlik durumuna göre katılmak isteyenler biletlerini aldılar. Benim de uzun süredir Scarlett’i pistte deneme isteğim vardı. Her ne kadar İstanbul Park bizim araçlar için Körfez Pisti kadar uyumlu olmasada, güvenli bir ortamda Miatamın sınırlarını zorlamak istedim. Gerçi malum lastik ve fren fiyatları sebepleri ile aşırı hareketlerden uzak durduğum bir etkinlik oldu. En azından bir tur hariç diyebilirim 😊

40 kişilik seansta arka arkaya denk geldiğimiz 3 MX-5 olarak aralarda bir boşluk yakaladık ve sanırım hepimiz bu fırsatı değerlendirmek istedik. Aramıza da güzel bir mesafe koyduğumuz için rahat rahat kendimizi ve araçları denedik. En önde 30. Yıl turuncusu ile Ozan  (Fotoğraftan sonra bizi geçerek 😊) başı çekti ve bizde arkasına takıldık.

Daha önce bir çok farklı araç ile pistte bulunmuş olmama rağmen MX-5 gerçekten çok farklı bir otomobil. Hararet göstergesinin neredeyse bir tık oynamadığı, hafifliği sayesinde kendini yiyip bitirmeyen, ne yapacağını şeffaf bir şekilde hissettirip güven veren bir araç. Fren noktalarında biraz erken davrandığım ve önümde güzel bir ilerletme marjini bıraktığımı düşündüğüm turumda 02:46 gibi benim için çok tatmin edici bir süre ile günü sonlandırdım. Çıkış öncesi güzel bir toplu fotoğraf ve keyifli sohbet ile etkinliği kapattığımız güzel bir hafta sonuydu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı