GenelMazda HikayeleriRoadster YaşamıWe Are Zoom-Zoom

Mazda Delisi: Bir Rüyanın Gerçekleşmesi

Çoğu kız çocuğunun rüyalarında bir midilli sahibi olmak yatar.  Ancak Kristen Holliday, 9 yaşında tutkulu bir günlük yazarıyken tek istediği şey bir Mazda MX-5’ti.

“Bir gün yanımdan büyüleyici küçük bir spor araba hızla geçti” diye hatırlıyor Kristen. “O güne kadar o kadar eğlenceli gözüken bir araba görmemiştim ve o andan itibaren tek düşünebildiğim şey oydu.”

Zamanı ileri saralım ve yazılan yüzlerce günlük sayfasının ardından Kristen üniversitede okurken kocası Andrew bir sürpriz yaparak ona 1991 model bir MX-5 alıyor.

“Yazıya döktüğüm o kurgunun gerçekleşmiş olmasına inanamamıştım” diyor Kristen.

“Küçük, kırmızı Mazda’mızla birçok heyecanlı maceraya çıktık – bunların içinde Kaliforniya’da yeni MX-5’in lansmanı da var. Çocukken yazdığım şekilde bir Kaliforniya rüyasını yaşıyor olduğumu fark etmem inanılmaz bir şey”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çevirmenin Notu:
    Bu kısa yazıyı çevirmemin nedeni buradaki bir çok insan için rahatlıkla empati kurabileceklerine emin olduğum hisleri aktardığına inanmam.

    Benim için gerçekten öyle, 1992 yılında ilk kırmızı Miata gördüğüm anda bir gün mutlaka bir tanesine sahip olacağım dedim. Bugün ise her evden veya işten çıktığımda arabamı ilk gördüğümde mutlaka yüzümde bir gülümseme oluyor. Akşam evdeyken camdan aşağı bakıp yine yüzümde aynı sırıtma yerime döndüğüm oluyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı